yükleniyor

WordPress Seo Nasıl Yapılır ?

WordPress Seo Nasıl Yapılır ?

WordPress severler hepinize merhaba. İlk yazımda en sevdiğim içerik yönetim sistemi olan wordpress’in seo özelliğinden bahsetmek istiyorum. Bu yazımda WordPress Seo, WordPress Seo nasıl yapılır,Wordpress siteye seo yapmak gibi konulardan bahsedeceğim.

WordPress ve Seo

Arkadaşlar yıllardır wordpress ile uğraşıyorum yazdığım ilk yazımda sizlere yani wordpress ile uğraşanlara büyük yardımı dokunacağını düşündüğüm ve yukarıda kısaca bahsettiğim gibi WordPress ve seo arasındaki ilişkiyi anlatacağım.Neredeyse bütün otoritelerin kabul ettiği bir gerçek olan WordPress’in en iyi cms ( içerik yönetim ) sistemi olduğudur. Eğer sizde WordPress altyapılı sitenize seo yapmak istiyorsanız diğer sistemlere göre bir adım öndesiniz demektir. WordPress altyapısını kullanan siteler google tarafından çok hızlı bir şekilde indexlenmektedir.

WordPress’e Gömülü Seo Sistemi

Bu konudan şöyle bahsetmek istiyorum. Diyelim ki WordPress altyapısı kullanan web sitenize bir makale yazdınız sistem bu makalenizi otomaik olarak Google ve benzeri arama motorlarına pingliyor ve haliyle motorlarda sayfalarınızı/makalelerinizi otomatik olarak indexliyor. Arama motorları bu indexleme konusunda garanti vermesede bu tecrübeyle sabittir arkadaşlar  İşte bu yüzden wordpress seo açısından kullanışlı bir sistemdir. Diğer cms sistemlerinde bunu manuel veya sistemleri yoran eklentiler ile yapmak zorunda kalıyorsunuz buda blog yazarlarına külfet oluyor malasef.

Eklentiler ile Seo

Yukarıda bahsettiğimden farklı olarak bir takım eklentiler ile gelişmiş seo metodları uygulayabilir siniz. Bu tür eklentilerin amacı WordPress zaten hali hazırda sunduğu seo yöntemlerine ek olarak bir takım işlevler eklemektir. Daha önce kullandığım Yoast Seo ve All in one seo bu eklentilerin en değerlilerindendir.

WordPress Seo Nasıl Yapılır

Bir wordpress sitesi kurduktan sonra bence ilk yapılması gereken seo ayarlarıdır. Peki ne yapmalısınız ?

İlk olarak kalıcı bağlantıların ayarlarıyla oynayarak başlayabiliriz. Admin panelinde solda yer alan menüden Ayarlar + Kalıcı Bağlantılar yolunu takip ederek isteğimiz sayfaya gidiyoruz.

Burada Genel Ayarlar bölümünde en altta bulunan Özel Yapı yı seçip gerekli düzenlemeyi yapmalısınız.

Kullandığım düzen bu şekildedir. /%postname%.html

Seo için bir başka yöntem ise yazılarına etiket eklemedir. Yazdığınız konuyla alakalı etiketleri muhakkak kullanmalısınız.Evet arkadaşlar şimdilik benden bu kadar. Özetlemek gerekirse bu yazımda Seo,Wordpress Seo,Wordpress Sitelere Seo Nasıl Yapılır,Wordpress için seo gibi konulara değindik. Bir başka yazıda görüşmek üzere. Umarım bu yazı sizlere faydalı olur.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!